Tilmeldte hold

Du kan løbende følge med i hvilke hold, der er tilmeldt på www.staevner.dk

(holdet er først endeligt bekræftet, når vi har modtaget betaling af stævnegebyr)


Opdateres jævnligt, og op til tilmeldingsfristens udløb, flere gange dagligt. Vi forsøger også jævnligt at opdatere tilmeldte klubber og hold på denne side.


Stævneledelsen forbeholder sig ret til, efter aftale, at flytte hold fra Premier League til Superligaen og omvendt og i særlige tilfælde at slå aldersgrupper sammen.


Status 2018:

Antal tilmeldte hold i alt: 292

Antal hold på venteliste: 8


Tilmeldte klubber/skoler og private hold i ungdomsrækkerne udover IK Rosendals egne hold:

AGF: U8D

Arden IF Jarl: U6 Mix, U7 Mix, U8D (2 hold), U9D, U9P, U10P, U12D, U13P, U15P

Assentoft/Romalt: U15P, U16P (2 hold)

ASV: U9D, U10D

BMK: U15P, U16P

Bredballe IF: U8D

Brønderslev IF: U16D

Eastside Viborg: U13P (2 hold)

Farsø/Ullits IK: U9D (2 hold), U9P (2 hold), U13D (3 hold)

FC Dansom: U17D

Frydensberg Efterskole: U17D (2 hold)

Grenaa IF: U11D

Gug B: U9D (4 hold)

Hadsten SK: U8D (2 hold)

Hadsund B: U9D

Hammel GF: U12D (3 hold)

Hedensted IF: U12D

Helsted Fremad IF: U6 Mix (2 hold), U7 Mix (3 hold), U8D (2 hold), U9D (3 hold), U10D (3 hold), U10P, U11P, U12P (2 hold), U14P, U15P

Hobro IK: U6 Mix (2 hold), U7 Mix, U8D (3 hold), U9D (2 hold), U12D (3 hold), U13D

Horn-Fårvang IF: U15D, U16D (2 hold)

Jetsmark IF/Birkelse IF: U11P (2 hold), U14P (2 hold)

Kristrup B: U14D (2 hold)

LKB Gistrup: U11P (2 hold), U14D

Løgstrup G&IF: U11D

Mariager Høj- og Efterskole: U17D (3 hold), U18P (2 hold)

Mariager IK: U9D, U10D, U11D, U12D

Mariager IK/VH08: U10P (2 hold), U11P, U12P (2 hold), U13P

Mejdal GIK: U12P (3 hold)

Mejrup GU: U15P

Nibe Boldklub: U6 Mix, U7 Mix, U9D, U11D (2 hold)

Nørager/Rørbæk IF: U9P

Nørhalne IF Fremad: U12P (2 hold)

NFK/VFB (Nøvling/Vaarst-Fjellerad): U12D (2 hold)

Ommersyssel IF: U8P, U9D

Onsild IF: U11D, U15D

Overlund GF: U11P (2 hold)

PFU05 (Purhus/Fårup): U13P

Randers Freja: U9D

RKG (Romdrup/Klarup): U8D (3 hold)

Romalt IF: U18P

Sjørring B: U11D

Skive IK: U8D

Skørping IF Frem: U9D, U12P (U11 hold)

Spentrup IF: U6 Mix, U7 Mix (2 hold)

Stensballe IK: U12D

Stilling IF: U7 Mix

Støvring IF: U7 Mix (2 hold), U8D (2 hold), U9D, U9P, U14P

Svenstrup - Godthåb IF: U10D (2 hold), U11D, U12P

Søndermarken IK: U13D (2 hold)

Team Østvendsyssel: U18P

Terndrup IF: U6 Mix, U12P

Thorsager Rønde IF: U10P

Trekroner/Skovsgaard: U14D, U15D

TSA Midtjylland: U9D

TSV: U6 Mix, U7 Mix, U9D (2 hold)

Vejgaard B: U13D

Vejle B: U9D

VH08: U15P

Viborg FF: U9D (2 hold)

Vodskov IF: U13D (2 hold)

Vorup FB: U7 Mix

VSK Aarhus: U12D (2 hold)

VUGH: U10D (3 hold)

Øster Hornum IF: U13P

AaB: U8D (2 hold), U12P

Aalborg Chang: U10D (2 hold), U11P

Aalborg Freja: U7 Mix

Aalborg KFUM: U6 Mix (3 hold), U7 Mix (4 hold), U9D (3 hold), U10D (3 hold), U12D (3 hold), U16P (5 hold)

Aars IK: U12D, U13D

Private hold: U9D, U10D, U11P, U12P, U13D, U15D (3 hold), U16P, U16D, U17D (3 hold)


Damesenior Bredde (Små mål): danbolig Grenå, Green Energy, Kristrup Boldklub 1 & 2, Lemvig GF, Pioneren (Valby), Romalt IF, SIF Qajebajer, Team Aalborg, Valsgaard IF 83

Herresenior Bredde (Små mål): 2 goals 1 cup (Hobro), Advokatfirmaet Kühnel, Agrotek (Hobro), Babylon Herresalon (Hobro), FC Parallelvej (Svenstrup), Goal Station, IK Rosendal,  JBF Star (Karup), Pieter Mouritsen A/S, Ronaldo's børn, Rosendal U19, Sportigan Hadsund, Thujavej Allstars (Hobro), TJ VVS & Blik (Stoholm), Spiller imod (Gødvad)

Herre GPM Elite (Store mål): AFLYST


Tilmeldte klubber/skoler og private hold i ungdomsrækkerne udover IK Rosendals egne hold for 2017:

ACFC: U14 piger (2 hold)

Alliancen IF: U9 drenge, U10 drenge (2 hold)

Allingåbro IF: U8 drenge, U15 drenge, U16 drenge

Arden IF Jarl: U7 Mix (2 hold), U8 piger, U9 drenge (2 hold), U10 piger, U12 piger

ASV (Als-Skelund-Veddum): U11 drenge (3 hold)

B52/Aalborg FC: FUTSAL U15 drenge

Bagterp IF: U15 piger

Bedst til udendørs: U16 drenge

Biersted/Nørhalne/Vadum: FUTSAL U16 drenge

BMK: (Bjerregrav-Møldrup-Klejtrup): U10 piger, U14 piger, U15 piger

Brovst IF: U10 drenge (2 hold)

Brønderslev IF: U8 drenge

Dronningborg B: U7 Mix (2 hold), U13 piger

Dronninglund IF: U9 drenge, U11 drenge

Eastside Viborg: FUTSAL U13 drenge, FUTSAL U14 drenge, FUTSAL U16 drenge

Farsø/Ullits IK: U8 piger (2 hold), U9 piger, U8 drenge (2 hold), U12 piger (2 hold), U13 piger (2 hold)

FC Horsens: U13 piger, U14 piger (BechGranit.dk), U16 drenge

FC Silkeborg: U14 drenge (2 hold), FUTSAL U14 drenge

FC Skanderborg : U18 piger (2 hold)

Frydensberg Efterskole: U17 drenge (2 hold)

Fursund IF: U15 piger, U15 drenge

Gug B: U8 drenge (3 hold)

Hadsten SK: U7 Mix (2 hold), U8 drenge (2 hold)

Hadsund B: U6 Mix (2 hold), U7 Mix (2 hold), U8 drenge

Han Herreds Efterskole: U17 drenge (3 hold), U18 piger (3 hold)

Helsted Fremad IF: U8 drenge (2 hold), U9 drenge (4 hold), U10 drenge (2 hold), U11 drenge (3 hold)

Herning Fremad: U16 drenge

Hobro IK: U6 Mix (2 hold), U7 Mix (2 hold), U8 drenge (2 hold), U10 drenge (2 hold), U13 drenge (2 hold)

Horn-Fårvang IF: U14 drenge (2 hold)

Ikast fS: U13 drenge

KB 81: U9 drenge, FUTSAL U13 drenge

Koldby-Hørdum IF: U17 drenge

Kolding IF: FUTSAL U16 drenge

Kristrup B: U13 drenge (2 hold)

Lystrup IF: U9 drenge (2 hold), U10 piger (2 hold)

Løgstrup G&IF: U10 drenge, U13 drenge (3 hold)

Løgstør IF: U14 piger

Mariager Efterskole: U17 drenge (4 hold), U18 piger (2 hold)

Mariager IK: U6 Mix, U8 drenge, U9 piger, U9 drenge, U11 piger (2 hold)

Mejdal GIK: U8 drenge

Mejrup GU: U14 piger

Nibe B: U10 drenge, U14 piger (2 hold)

Nørager Boldklub/Allingåbro IF: U11 drenge (2 hold), FUTSAL U11 drenge (2 hold)

Nørager IF: U7 Mix (Team Hørby Auto)

Nørhalne IF Fremad: U11 piger (2 hold)

Nøvling FK/Vaarst Fjellerad BK: U11 drenge (2 hold)

Ommersyssel IF: U8 drenge

Onsild IF: U10 drenge, U11 drenge, U14 drenge

Overlund GF: U10 piger (2 hold), U10 drenge, U11 drenge (2 hold)

Pigen & Trompeten: U16 drenge

PFU05 (Purhus-Fårup): U12 piger (2 hold), U13 drenge, U14 drenge

Poulstrup-Vrejlev Sport 81: U9 drenge

Rainbow Power: U15 drenge

Randers Freja: U8 drenge, U11 drenge (2 hold), U14 drenge, FUTSAL U14 drenge, U16 drenge

RK03 (Romalt-Kristrup): U11 drenge (2 hold)

Romalt IF: U18 piger

SGIF (Svenstrup/Godthåb): U9 drenge (3 hold), U10 drenge (3 hold), FUTSAL U13 drenge, FUTSAL U17 drenge

SIF Assentoft: U9 piger

Skagen IK: U14 piger

Skive IK: U12 drenge (Team Jysk Firmatøj/CRAFT), U13 drenge (Team Jysk Firmatøj/CRAFT)

Skødstrup SF: U9 drenge (4 hold), U12 drenge

Skørping IF Frem: U8 drenge (2 hold), U10 piger, FUTSAL U15 drenge (2 hold)

Sportigan Hadsund: U15 drenge

St. Restrup IF: U6 Mix

Stautrup IF: U11 drenge (nord advertising A/S)

Stilling IF (SSV): U14 drenge, U15 drenge

Storvorde-Sejlflod B: FUTSAL U15 drenge

Støvring IF: U6 Mix, U7 Mix (2 hold), U8 piger, U8 drenge (2 hold), U10 drenge

Sunds IF: FUTSAL U11 drenge

SVIF (Sulsted Vestbjerg IF): FUTSAL U15 drenge

Team Sport Direct Horsens: U17 drenge

Team Østvendsyssel : FUTSAL U16 drenge

Terndrup IF: U7 Mix (2 hold)

Trekroner/Skovsgaard: U13 drenge, U14 drenge

Vejgaard B: U9 piger, U12 drenge

Vestbjerg IF: U6 Mix, U8 drenge (2 hold)

VH08: U11 piger (2 hold), U12 piger

Viborg FF:  U8 drenge, FUTSAL U16 drenge

VSK Aarhus: FUTSAL U11 drenge (2 hold), U11 drenge

Vaarst Fjellerad BK: U10 drenge

Vorup FB: U8 drenge, U9 drenge

Øster Hornum IF: U9 piger

Aabyhøj IF: U15 drenge

Aalborg Chang: U8 drenge (2 hold), U9 drenge (2 hold)

Aalborg Katedralskole: FUTSAL U17 drenge (3 hold)

Aalborg KFUM: U8 piger (2 hold), U8 drenge (3 hold), U9 drenge (3 hold), U10 drenge (4 hold), U12 piger (2 hold), FUTSAL U14 drenge, U15 piger (4 hold), U16 piger

Aalborg Futsalklub: FUTSAL U16 drenge

Aalborg/Nørresundby Malerfirma: U15 piger

Aalestrup IF: U12 piger, U13 drenge

Aarhus Futsal: FUTSAL U17 drenge

Aars IK: U11 drenge (2 hold)


Tilmeldte hold i Herresenior: 14

Team Goal Station, Advokatfirmaet Kühnel, "VVS Betzer & Søn, Hobro", Trøflerne, DiscoSound GF, Byens bedste pizzaria - Arden, FC Loopin', IK Rosendal, 

Babas Pizza Horsens, "Den Jyske Sparekasse - Intersport Viborg", "Blue Water Shipping/Djurslands Bank", AEK, Rosendals flotte fyre, DAKKEDAK Torskearmy


Tilmeldte hold i Damesenior: 6

IK Rosendal (2 hold), Boldklubben Pioneren (Valby), Acfc Plus, ACN/ÅHF, Valsgaards Koner

Om stævnet


Jutlander Bank Cup er et indefodboldstævne, der henvender sig til både eliten og bredden.


Et stævne ud over det sædvanlige. Supergode præmier, speakere, god dommerstandard, overraskelser undervejs og meget mere.


Ris og ros

Hvis du har ris eller ros til stævnet eller blot ønsker at ytre dig om Jutlander Bank Cup, så besøg vores Facebook side.

Kontakt stævneledelsen


Hvis du får brug for mere information, end vores hjemmeside kan tilbyde, så er du velkommen til at kontakte stævneledelsen.


E.  tilmelding@jutlanderbankcup.dk

E.  info@jutlanderbankcup.dk

W. www.jutlanderbankcup.dk

T.  +45 2399 4065 (Claus)

Hovedsponsor - Jutlander Bank
Hovedsponsor - Sport 24
Mediesponsor - Hobro Avis/Nordjyske Medier
IT Sponsor - Refurb ApS