Tilmeldte hold


au2parts Hobro
Blåkläder
Torben E. Møller
Nymann Teknik
karl Jensen
Døstrup Tømrerforretning
Lillegaarden El
Volkswagen Hobro
Knauf
BEWI Synbra
KS Auto
Føtex
NOJensen
Hobro_Vinhandel_logo-1
Benefit Hobro
Volkswagen Hobro
Beierholm

Du kan løbende følge med i hvilke hold, der er tilmeldt på www.staevner.dk

(holdet er først endeligt bekræftet, når vi har modtaget betaling af stævnegebyr)


Opdateres jævnligt, og op til tilmeldingsfristens udløb, flere gange dagligt. Vi forsøger også jævnligt at opdatere tilmeldte klubber og hold på denne side.


Stævneledelsen forbeholder sig ret til, efter aftale, at flytte hold fra Premier League til Superligaen og omvendt og i særlige tilfælde at slå aldersgrupper sammen.


Status 2019:

Antal tilmeldte hold i alt: 310

Antal hold på venteliste: 2 (U8D Helsted Fremad 2, U9P Fyrkat Q, U10P St. Restrup)


Tilmeldte klubber/skoler og private hold i ungdomsrækkerne udover IK Rosendals egne hold:

Alliancen IF: U13P (2 hold)

Allingåbro/Nørager: U13D (3 hold), U17D

Arden IF Jarl: U9P, U10P, U13D

ASV (Als-Skelund-Veddum): U10D, U11D

Auning IF: U13D (2 hold)

B52 Aalborg/AFC: U7 Mix

Bjerringbro IF: U10D

BMK (Bjerregrav, Møldrup, Klejtrup): U6 Mix (2 hold), U12D

Brabrand IF: U10D (2 hold)

Bredballe IF: U9D, U14D, U15D

Bælum/Kongerslev: U14D

Bælum/Solbjerg: U7 Mix, U13D

Dronningborg B: U6 Mix (2 hold), U10D (3 hold)

Eastside Viborg: U14D (2 hold)

Farsø-Ullits IK: U6 Mix, U8D, U10P, U10D (2 hold), U11P (2 hold), U13D (3 hold), U14D (3 hold), U16D (2 hold)

Fredericia KFUM: U17D

Frederikshavn FI: U11D

Frydensberg Efterskole: U17D (2 hold)

Fyrkat Q: U10P (2 hold), U12P (3 hold), U14P, U16P (2 hold)

Gug B: U7 Mix (4 hold), U10D (4 hold)

Gødvad GIF: U13D (2 hold)

Hadsten SK: U8D, U9D, U10D

Hadsund B: U10D, U11D

Hammerum IF: U10D

HEI: U8D

Helsted Fremad: U7 Mix (4 hold), U8P (5M) (2 hold), U8D (2 hold), U9D (3 hold), U10P (2 hold), U11P (2 hold), U11D (2 hold), U12P (2 hold)

Hobro IK: U7 Mix (2 hold), U8D (2 hold), U9D (3 hold), U13D, U14D

Horn-Fårvang IF: U16D

Horsens Nord: U13D (2 hold)

Jetsmark IF: U8D, U12P (2 hold)

KLG (Kollund-Lind Gymn.): U15D (3 hold)

Kongerslev IF: U8D

LKB Gistrup: U12P (2 hold), U16D

Lyseng IF: U9P (2 hold)

Løgstør IF: U7 Mix (2 hold), U12P, U15P (2 hold)

Mariager Høj- & Efterskole: U17D (2 hold)

Mariager IK: U8D, U10D, U15D

Måbjerg IF: U8D, U14D

Nibe B: U9P, U10D, U12D (2 hold)

NIF/RIF (Nørager/Rørbæk): U7 Mix

NUGF (Nørremarken Viborg): U13D (2 hold)

Ommersyssel IF: U9D (2 hold), U10D, U12P

Onsild IF: U8D, U12D

Overlund GF: U12P (2 hold)

PFU05 (Purhus/Fårup): U11D, U14P (2 hold), U14D

Rebild Syd: U9D (2 hold), U10P, U10D, U14P, U15P

Ry Fodbold: U13P (2 hold)

Sindal IF: U13D

Skive IK: U8D (2 hold), U10P (2 hold)

Skørping IF Frem: U9D (2 hold), U10D (2 hold), U11P, U13D

Spentrup IF: U7 Mix (2 hold), U8D (2 hold)

Stensballe IK: U13D

St. Restrup IF: U10D, U15P

Stilling IF: U8D

Storvorde-Sejlflod B.: U17D

Støvring IF: U7 Mix (3 hold), U8P (5M), U9D (2 hold), U10P, U10D, U14D, U16P (2 hold)

SUB 88 (Skals, Ulbjerg, Borup): U16D

Svenstrup/ Godthåb IF: U16P

Team Viborg: U10P (2 hold)

Terndrup IF: U6 Mix, U7 Mix (3 hold), U8D, U9D, U10D (2 hold), U13P

TSV (Tylstrup, Sulsted, Vestbjerg): U10D

Vejgaard B: U6 Mix, U7 Mix (2 hold), U9P

Vejle B: U8P (5M), U11D (pigehold)

Viborg FF: U11D

Viborg Q: U14P (2 hold)

Vinding SF: U13D

Vorup FB: U7 Mix

VSK Aarhus: U13D (2 hold)

ØBG Silkeborg: U8D (2 hold)

Aabenraa Boldklub: U16D

Aalborg Chang: U16P

Aalborg Freja: U8P (5M)

Aalborg KFUM: U7 Mix (5 hold), U8D (3 hold), U13D (3 hold)

Aalestrup IF: U10D, U15D

Private hold:  Allan Ibsen Transport (U17D), Byens Box (U15D), Dansten (U13D), Fahlberg FC (U17D), FC Sølsted (U11D), Mor's Drenge (U15D), Team Wals (U13D), Team Wals (U14D), T.H.A. (U11D), Skinnerupgaard (U17D), Storvorde (U15D) (2 hold), Swiss boys (U10D)


Damesenior Bredde (Små mål): IK Rosendal (2 hold), HBI, Aalborg KFUM (U18), Pias Piger

Herresenior Bredde (Små mål): Agrotek, Andelskassen Koldby, Babylon Herresalon, Banger boyz 1, Banger boyz 2, Beierholm, BJ Bilsyn, FC Heste Piger, Glory Goals, Knoldsparkerne, Pigen & Trompeten, Team Pump Yourself, TKC, TJ VVS & Blik, Trelde GI, Tunnelkeld FC

Old Girls (+32): PIO

Old Boys (+35): Grønlund Gruppen, Thujavej Allstar


Om stævnet


Jutlander Bank Cup er et indefodboldstævne, der henvender sig til både eliten og bredden.


Et stævne ud over det sædvanlige. Supergode præmier, speakere, god dommerstandard, overraskelser undervejs og meget mere.


Ris og ros

Hvis du har ris eller ros til stævnet eller blot ønsker at ytre dig om Jutlander Bank Cup, så besøg vores Facebook side.

Kontakt stævneledelsen


Hvis du får brug for mere information, end vores hjemmeside kan tilbyde, så er du velkommen til at kontakte stævneledelsen.


E.  tilmelding@jutlanderbankcup.dk

E.  info@jutlanderbankcup.dk

W. www.jutlanderbankcup.dk

T.  +45 2399 4065 (Claus)

Jutlander Bank
Jutlander Bank
Hovedsponsor - Sport 24
Mediesponsor - Hobro Avis/Nordjyske Medier
IT Sponsor - Refurb ApS